Paariteraapia / seksuaalnõustamine

Seksuaalnõustamine – mis see on?

Iga inimene väärib õnnelikku seksuaalelu. Lähedustpakkuv intiimsuhe teise inimesega mängib täiskasvanueas olulist rolli. Kui me naudime oma seksuaalelu, suudame me enam nautida ka teisi elu aspekte.

Sageli tuleb paarisuhtes ette perioode, kus seksuaalelu ei ole ühele või mõlemale osapoolele rahuldustpakkuv. Olgu see seotud haiguste, stressi ja madalseisude, raseduse või laste sünniga. Sellised situatsioonid mõjutavad paarisuhet, selle erinevaid aspekte ning peresüsteemi laiemalt. Paariteraapia läheneb probleemidele süsteemselt ja vaatleb lisaks seksuaalteemadele ka laiemat konteksti.

 

Sagedasemad pöördumise põhjused:

  • erinevad libiidod;
  • iha kadumine;
  • seksuaalne rahulolematus;
  • emotsionaalse läheduse puudumine;
  • truudusetus.

Seksuaalselt rahuldustpakkuvas suhtes on armastus, kirg, kontakt, lõbu, iha, nauding, rõõm, lähedus, julgus olla haavatav.
Paljud paarid kardavad oma ihadest ja unistustest teineteisele rääkida. Spetsialist saab aidata neutraalsel ja toetaval moel seksuaalteemadesse selgust tuua.

Julgustame Teid pöörduma vastuvõtule üheskoos. Seksuaalteemadega seonduvad mured mõjutavad ja puudutavad mõlemat partnerit ning õnnestumiseks on vajalik mõlema osapoole toetus ja kohalolu.