Filmi temaatika põhineb võrdsuse, armastuse ja heaolu teemadel meeste ja nende poegade vaatevinklist, kes näitavad ilustamata oma emotsionaalset üksindust ja ausust. Filmile järgneb vestlus ekspertidega. Räägime meeste ja isade ees olevatest väljakutsetest ning abi saamise võimalustest Eestis.

Film on üles ehitatud kuue loo ümber. See algab kooli kontekstist ja kulgeb läbi sõjaväeteenistuse, vahi alla võtmise, läbipõlemise ja ainete kuritarvitamise, lõpetades terviseprobleemide poolt põhjustatud enneaegse surmaga. Kuulata saab meeste lugusid kogu Soomest. Inimlikud saatused muudavad filmi liigutavaks, kuid samas suurele publikule äratuntavaks.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=lO9xtGGcSgw

Arutelust:

Sigrid Petoffer (arutelu juht), koolitaja ja MTÜ VAITER projektijuht. Ta on ligi 30. aastat töötanud asendushoolduse valdkonnas ja seetõttu teab liigagi hästi, kui oluline on tagada igale lapsele turvaline lapsepõlv – vigade parandus hilisemas elus võib võtta palju väärtuslikku aega meie elust. Viimane aasta on ta töötanud isadele mõeldud programmi „Hoolivad isad: turvalisem elu lastele“ sobitamisega Eesti sotsiaalsüsteemi.

Külle Kadarik, pereterapeut ja koolitaja töötab igapäevaselt nii meeste, naiste, laste kui ka peredega. Külle jagab oma kogemusi selle kohta, kui meelsasti pöörduvad nõustamisele mehed ja mille poolest erinevad meeste mured naiste omadest. Külle arvates on lähedussuhete hoidmiseks vaja omavahel rohkem suhelda.

Tallinna kesklinna valitsuse lastekaitse vanemspetsialist Anneli Väär puudutab vanemate hooldusõiguse teemat, mis on lastekaitsetöös kujunenud üheks olulisemaks väljakutseks.

Sotsiaalkindlustusamet, täpsemalt ohvriabi on hiljuti avanud vägivallast loobumise tugiliini 660 6077. Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna tugiliini koordinaator Tõnis Palgi räägib, mis eesmärgil on tugiliin avatud ja millega mehed nende poole pöörduvad.

Eestis on mitmeid programme, millega saavad mehed ja isad liituda. Teiste seas MTÜ VAITERi poolt Eestisse toodud programm „Hoolivad isad: turvalisem elu lastele“. Koolitaja ja programmi grupijuht Meelis Kukk räägib millised on meeste ja isade väljakutsed programmiga liitumisel ning millist mõju ja muutust programmi läbimine endaga kaasa toob.

Lisainfo:
Pileti hind 4 eurot, soodushind 3,5 eurot (õpilane ja pensionär). Film on soome keeles ja eestikeelsete subtiitritega. Vestlus toimub eesti keeles.

Koostööpartnerid:
Paide Muusika- ja Teatrimaja
Lastekaitse Liit
Arvamusfestival
Kino Artis
Endla Teater

Filmist:

„Maailma kõige õnnelikum mees“, originaalpealkiri „Miehiä ja poikia“ / „The Happiest Man on Earth“. Soome, 2019. 85 minutit.

Autor: Joonas Berghäll.

Tootja: Oktober Oy

Lisainfo: Sigrid Petoffer, tel 509 0852
www.vaiter.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga